ziemia

Co sprawia, że wybrane miejsce zagwarantuje WYMARZONY URLOP?

Stoję przed wyborem miejsca dla Mojego Wymarzonego URLOPU 2015. Jest to dla mnie okazja, żeby się zastanowić, co sprawia, że wybrane miejsce zagwarantuje mi wymarzony urlop.

Dotychczas jeździłam w różne miejsca. Byłam zarówno w oddalonych miejscach takich jak Gran Canaria, Majorka, Budapeszt. Jak i w miejscach „zwykłych” takich jak Ustka (aż 3 razy :)), Szklarska Poręba (sama na rowerze po górach jeździłam), Rabka Zdrój, Kaszuby, na wsi u dziadków, różne obozy/turnieje szachowe, taneczne.

Niektóre urlopy wspominam do dziś a o niektórych już dawno zapomniałam…

 Co łączyło miejsca w których czułam się najlepiej podczas URLOPU?

Bardzo dobrze czułam się na Gran Canari, gdzie dużo sobie jeździłam po wyspie po górach, trochę wylegiwałam się na plaży, przy basenie. Uwielbiałam wyjazdy do Budapesztu, gdzie jeździłam na turnieje szachowe jako dziecko. Zawsze dużo zwiedzaliśmy, było różnorodnie. Hitem był mój samodzielny wyjazd do Szklarskiej Poręby. Wymyśliłam sobie, że będę jeździła sobie sama rowerem po górach. Kontakt z przyrodą był niesamowity. Tylko ja i przyroda (niedużo było ludzi na szlakach). Jednocześnie było cudownie i trochę strasznie (raz się zgubiłam i była śnieżyca). Cudownie było w Rabce w 2014 roku. Pochodzić sobie po górach, uczyć dziecko miłości do gór.

MÓJ WNIOSEK

Najlepiej się czułam gdy zapewniłam sobie różne atrakcje, co wynika bezpośrednio z mojego charakteru – lubię RÓŻNORODNOŚĆ.

Kolejna rzecz, gdy miałam temat/kierunek/CEL mojego urlopu. Czyli jadąc w ciąży na Gran Canarię wiedziałam, że chcę trochę poodpoczywać, trochę pozwiedzać. Miałam kierunek, który pilnował, abym robiła to co lubię bez rozpraszania mojej energii na świecidełka naokoło.

Jednocześnie miałam swobodę w wyborze realizacji mojego CELU.

PODSUMOWANIE

Zatem w tym roku powinnam wybrać miejsce, które zapewni mi różne możliwości spędzenia czasu oraz pozwoli mi na spełnienie mojego CELU, czyli jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu w górach :)

CZAS zacząć poszukiwania – gdzie by tu sobie w góry w tym roku pojechać?

Czy są miejsca, które możecie mi polecić?


ABOUT THE AUTHOR

Marta Markiewicz

Komentarze