machu

Niestrudzony poszukiwacz wrażeń, szczególnie w ciepłych klimatach

Często czeka do ostatnich chwil, aby wybrać kierunek…

Właśnie taka jest Ewa, bohaterka wywiadu.

Przyznaję się, że również mam bardzo podobne upodobania, zatem jest to dla mnie wywiad szczególny :)

 

1. Gdzie najczęściej wybierasz się na urlop (ferie, wakacje) i dlaczego?

Wyjazdów wakacyjnych nie ograniczam do jednego kierunku.

Interesuje mnie cały świat, jednak plany urlopowe modyfikują moje możliwości finansowe oraz ograniczona ilość dni urlopu w roku kalendarzowym.

Lubię wyjazdy w polskie i słowackie góry. Lubię piesze wycieczki oraz satysfakcję jaką odczuwam po zdobyciu jakiegoś szczytu czy po pokonaniu trudnej trasy.  W górach podziwiam piękne krajobrazy, spokój i ciszę jeśli docieram do mało uczęszczanych miejsc.

Kolejny kierunek moich wyjazdów to słoneczne, ciepłe miejsca na południu Europy. Odwiedziłam Hiszpanię, Włochy oraz Grecję. W trakcie wyjazdów staram się jak najwięcej zobaczyć i zwiedzić. Często przemieszczam się z miejsca na miejsce, dziś w jednym miejscu , jutro w kolejnym…Jeśli przebywam kilka dni w jednej miejscowości, staram się dokładnie poznać okolice i zobaczyć miejsca warte oglądania. Nie rezygnuje jednak z wypoczynku- lubię poleżeć na plaży, wykąpać się w ciepłym morzu lub po prostu posiedzieć i popatrzeć na ludzi.

Sposób podróży zależy od miejsc, które chce zobaczyć oraz od osób z którymi wyjeżdżam na wakacje. Czasami są to wyjazdy organizowane przez biura podróży, a czasami są to wyjazdy organizowane we własnym zakresie (loty, przejazdy, noclegi).

2. Jak często w czasie roku jeździsz na urlop. Na jak długo?

W ciągu roku staram się dwukrotnie wyjechać na urlop. Czasami są to wyjazdy tygodniowe, jednak preferuje dłuższe – dwutygodniowe. Dłuższy urlop pozwala na oderwanie się od rzeczywistości oraz lepsze poznanie odwiedzanego miejsca.

 

3. Gdzie jedziesz w obecnym roku (2015)?

W tym roku jadę po raz kolejny do Włoch, ale mam nadzieję, że uda mi się ponownie wyjechać  na kilka dni w drugiej połowie roku.

4. Jak wyglądałby Twój wymarzony urlop?

Mój wymarzony urlop to długi, miesięczny wyjazd do Ameryki Południowej. Chciałabym przejechać cały kontynent i zobaczyć w trakcie wyjazdu  Meksyk, Brazylię, Chile  czy Peru.

 

5. Czy lubisz urlopy, dlaczego?

Bardzo lubię urlopy. Urlopy umożliwiają poznanie nowych miejsc, zobaczenia zabytków o których wcześniej czytałam lub które wcześniej widziałam jedynie w TV lub na zdjęciach. Lubię konfrontować swoje wyobrażenia  o kraju, miejscowości do której jadę z  rzeczywistością. Lubię przyglądać się ludziom, podglądam jak żyją. W trakcie urlopu staram się odpocząć od pracy, problemów dnia codziennego. Skupiam się na sobie i na możliwościach jak najlepszego (dla mnie ) wypoczynku.

 

6. Jak przygotowujesz się do urlopu?

Staram się przeczytać cokolwiek o miejscu do którego jadę. W podróż staram się zabierać przewodnik, który opisuje odwiedzane miejsca.

Często ma tylko zaplanowany termin urlopu, nie mam planów w jakie miejsce wyjadę i czekam na „last minute  w „biurze podróży. Jeżeli oferta spełnia moje możliwości finansowe , to jadę.

7. Co najbardziej Tobie przeszkadza w urlopach?

To że krótko trwają, poza tym nie wiedze żadnych minusów.

8. Jakie rady dałbyś osobom wybierającym się na urlop?

Urlopy należy spędzać z osobami, które się lubi.

Jeżeli wyjeżdżamy z rodziną należy uwzględnić preferencje wszystkich członków rodziny. I wybrać takie miejsce, w którym wszyscy będą się dobrze czuli.
Oczywiście nie można zapomnieć o ograniczeniach finansowych, które niestety znacznie weryfikują marzenia urlopowe.


ABOUT THE AUTHOR

Marta Markiewicz

Komentarze